Gatunek ssaka z rodziny jeleniowatych. Pochodzi z Azji Mniejszej. Sprowadzony przez Fenicjan, a później Rzymian na obszary śródziemnomorskie, rozpowszechniony w wielu krajach, również w Polsce.

No nie jest łatwo żyć z taką biografią. Starając się zapomnieć o swoich jeleniowatych korzeniach, ukojenie znajduję w dziennikarstwie. Zawsze interesował mnie sport, ale kiedy okazało się, że aby osiągać w nim jakiekolwiek sukcesy trzeba się niesamowicie namęczyć, postanowiłem, że będę przyglądał się i opowiadał o triumfach innych. I tak zostałem dziennikarzem sportowym. To najpiękniejszy zawód świata, dający ogromny przywilej opowiadania o rzeczywistości własnymi słowami. A tak prywatnie, to nie cierpię wstawać rano i chodzić spać zbyt wcześnie.

Audycje

3... 2... 1... Sport!

Daniel Bogrec

Sport
Czy trzeba tu coś jeszcze dopowiadać? Trzeba! I my będziemy to robić, w każdy czwartek o godzinie 20. To audycja dla tych, którzy szukają informacji, ciekawostek i kąśliwych uwag. Nie zabraknie także rozmów ze sportowcami - nie tylko o sporcie. Zaprasza Daniel Bogrec. Dowiedz się więcej
 Czwartek
 19:45 - 20:45