Cristiano Ronaldo to gigant nie tylko na murawie, ale też w sieci. Portugalczyk, dzięki wpisom na portalu społecznościowym Instagram, wzbogacił się o 41,7 miliona funtów. Daleko w tyle zostawił drugiego w klasyfikacji Leo Messiego (25,2 mln funtów).

Według „The Sun” Portugalczyk na swoich działaniach w mediach społecznościowych zarabia blisko dwadzieścia milionów dolarów więcej, niż w Juventusie. Jego post na Instagramie wyceniany jest bowiem na ponad milion dolarów.

Ronaldo jest także twórcą własnej marki odzieżowej „CR7”, która jest kolejną odnogą jego finansowego imperium.

Choć Cristiano został pierwszym piłkarskim miliarderem, wkrótce dołączy do niego także jego odwieczny rywal. Według redakcji „The Sun” dwa lata młodszy Messi przekroczy tę granicę już w przyszłym roku.

Piłkarz Juventusu został tym samym dopiero trzecim sportowcem na świecie, który może pochwalić się tak okazałym stanem konta. Według Forbesa oprócz Cristiano Ronaldo miliardowym majątkiem dysponują wyłącznie Tiger Woods i Floyd Mayweather Jr.

Ronaldo dołączył do nich w czerwcu, stając się pierwszym w historii piłkarzem, który przekroczył tę barierę finansową. Na jego fortunę złożyło się ponad pięćset milionów uzyskanych z samych pensji, a także drugie tyle zarobione na kontraktach reklamowych i social mediach.

Sprawdźcie, którzy sportowcy oprócz Cristino Ronaldo mają „najgrubsze” portfele 🙂

Autor

Terry