No właśnie co się stało lub co się dzieje z duetem który tworzy Thomas Bangalter oraz Guy-Manuel de Homem-Christo?

Rankiem w poniedziałek 22-go lutego na kanale zespołu w serwisie YouTube pojawił się 8 minutowy fragment z ich filmu #Electroma wyprodukowanego w 2006 roku. Różnica jest jednak taka, że #DaftPunk dodał do niego wstawkę 1993-2021.

Parę miesięcy temu świat obiegła wiadomość ,że francuski duet wstrzymał publikacje nowego nagranego już albumu z powodu pandemii. Ten album miał być swoistym powrotem dźwiękowym do pierwszego albumu wyprodukowanego przez Thomasa i Guy-Manuela.

W tym momencie publicystka zespołu jakim jest pani Kathryn Frazier potwierdziła decyzję rozpadu zespołu nie podając jednak powodu.

Nasuwają mi się w tym momencie trzy myśli.

Pierwsza, to jak to bywa w każdym zespole czyli kłótnia. Na tyle silna ,że spowodowała rezygnacje z dalszej wspólnej współpracy. Jeśli pamiętacie w mojej audycji poświęconej Daft Punk opowiadałem wam już o próbie pójścia solo przez obu panów i jaki był tego efekt.

Marc Lee o Daft Punk – Audiobook część pierwsza.

Druga, to oczywiście decyzja uwarunkowana światową pandemią i nie możliwością odbycia trasy koncertowej promującej album. Oczywiście inni artyści wydają swoje utwory, ale to głównie single. Taki kaliber artysty jakim jest Daft Punk potrzebuje wielkiej światowej trasy idącej w parze z wydaniem nowego albumu. Możliwe, że te wszystkie lockdown-y itp. tak wpłynęły na zespół, że przyśpieszyli decyzję o zakończeniu kariery.

Trzecia myśl jaka trafiła do mojej głowy to coś w sumie wręcz nie możliwego, ale zarazem prawdopodobnego jeśli wrócimy pamięcią do innych akcji promocyjnych zespołu. Trzecia myśl, to rozpoczęcie akcji promocyjnej zapowiadanego wydania albumu.

Marc Lee o Daft Punk – Audiobook część druga.

Daft Punk jak to mówiłem w #ElektrowniWysokichNapięć owiany jest przez cały czas swojej kariery nutką tajemniczości. Dużo spraw nie wychodzi na jaw a dostajemy tylko szczątkowe informacje dające nam powody do spekulacji, dyskusji i całego tego specyficznego uczucia mówiąc o tych dwóch panach. Jaka jest prawda i czy się o niej dowiemy pokaże nam czas.

A wy co sądzicie o tej całej sytuacji? Jakie wy macie myśli? Piszcie w komentarzach w poście na #facebook pod tym artykułem.

Autor