CamelPhat (Mike Di Scala i Dave Whelan) to obecnie jeden z najgorętszych duetów w muzyce elektronicznej. Nominowani w 2018 roku do nagrody Grammy za utwór “Cola” – wydali właśnie swój kolejny hipnotyzujący utwór „Hypercolour” w amerykańskiej wytwórnii RCA Records.

Duet początkowo zyskał sławę w 2017 roku dzięki singlowi „Cola” i kolejnym produkcjom jak „Breathe”, „Panic Room” czy „Rabbit Hole”. Zostali uznani za najlepiej sprzedających się artystów wszech czasów Beatport. Duet może poszczycić się imponującą dotychczasową karierą, grając na renomowanych festiwalach, takich jak Glastonbury, Coachella, Creamfields i Tomorrowland, oraz będąc główną gwiazdą przez 11 tygodni w klubie Hï Ibiza.

Singiel „Hypercolor został stworzony w prawdziwym stylu CamelPhat. Utwór ma mroczne, a zarazem hipnotyzujące brzmienie, któremu towarzyszy melodyjny wokal Yannisa Philippakisa z grupy Foals (grającej dance-punk z elementami elektroniki i eksperymentalnego alternatywnego rocka).

Foals zawsze byli na liście do współpracy. W końcu po dwóch sesjach w studio w Londynie i Liverpoolu udało się nagrać wspólnie materiał, który swoją premierę miał 26 czerwca. Hypercolour doczekał się też świetnych remiksów, w wykonaniu ARTBAT (czy zagości na światowych tracklistach jak Monolink – Return to OZ (ARTBAT Remix)?), Mind Against czy najnowszym od Patrice Bäumel, który to dostępny jest w przedsprzedaży na Beatporcie, a swoją premierę będzie mieć już 7 sierpnia!

Oryginalną wersję uwtoru będziecie mogli usłyszeć w rotacji naszego radia zaś remix-y zapewne w audycjach poświęconych muzyce elektronicznej które mają miejsce w każdą środę i piątek od godziny 18:00, a są nimi „Elektrownia wysokich napięć” oraz „Drewutnia dD” czyli kontynuację legendarnej audycji skupiającej się na muzyce elektronicznej prowadzonej przez Jarosława „Drwala” Drążka!

CamelPhat, Yannis, Foals – Hypercolour

CamelPhat, Yannis, Foals – Hypercolour (ARTBAT Remix)

CamelPhat, Yannis – Hypercolour (Mind Against Remix)

Autorzy

Paweł Pawłowski i Marek „Marc Lee” Lizakowski